درست مثل وقتی که سخن از اعتماد است و نام بانک ملی ایران می درخشد، وقتی سخن از الکترونیک پرینترهای سه بعدی به میان بیاید، RAMPS 1.4 قطعا با کارایی بالا و قیمت پایین شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

RAMPS رمپز 1.4

برد رمپز ۱٫۴ تمام قطعات الکترونیکی مورد نیاز پرینتر سه بعدی را پشتیبانی می کند

خوشبختانه این برد به مدد اقبال عمومی و همنشینی اش با برد موفق و همه فن حریف Arduino MEGA به تیراژ تولید بالایی دست یافته است که گام بسیار مهمی در جهت قابل خرید کردن پرینترهای خانگی است.
RepRap Arduino Mega Pololu Shield که به اختصار رمپز نامیده می شود، به هدف فراهم کردن تمام ملزومات الکترونیک پرینتر سه بعدی در یک پکیج واحد با هزینه پایین طراحی شده است.  برد رمپز در واقع یک شیلد یا برد مکمل برای تبدیل کردن برد مشهور Arduino MEGA به کنترلر پرینتر سه بعدی می باشد. ترکیب RAMPS 1.4 و آردینو مگا به همراه استپردرایورهای Pololu یک سیستم کنترل کامل برای پرینترهای سه بعدی به دست می دهد که تاکنون معمولترین ست الکترونیک مورد استفاده در پرینترهای سه بعدی بوده است. این سیستم به دلیل ساختار مدولار خود به راحتی قابل تعمیر و ارتقا است.

ramps 1.4 کنترلر پرینتر سه بعدی

برد رمپز

برد رمپز ۱٫۴ به طور پیش فرض می تواند پنج استپردرایور را راه اندازی کند، اما با افزودن برد اکستنشن این تعداد قابل افزایش است. با نصب ماژول کنترلر ۲۰۰۴ LCD Smart Controller یا ۱۲۸۶۴ LCD Controller می توان بدون اتصال به کامپیوتر این ست الکترونیک را برای پرینت از روی کارت حافظه اس دی به کار گرفت. ولتاژ و جریان مناسب برای برد رمپز ۱۲ولت۵آمپر است و در صورت استفاده از Heated bed  به جریان مصرفی حداقل ۱۱آمپر افزوده می شود که بهتر است از منبع تغذیه دوازده ولت بیست آمپر استفاده شود. در صورتی که منبع تغذیه شما دو جریان برق مختلف ارائه می دهد (مثل منبع تغذیه های ATX)  می توانید ۱۲ولت۱۱ آمپر را به ورودی مربوط به Heated bed و ۱۲ولت۵آمپر را به ورودی اصلی رمپز متصل کنید. با به کار گرفتن استپردرایورهای DRV8825 می توان تا ۳۲ میکرواستپ در هر گام از این برد خروجی گرفت، که حرکت بسیار نرم و کم سر و صدایی را میسر می سازد.
Firmware پرینتر را به آسانی می توان با استفاده از کابل یو اس بی در میکروکنترلر برد آردینو مگا بارگزاری کرد. رمپز تقریبا از تمام فرمورهای رپرپ پشتیبانی می کند.

کنترلر پرینتر سه بعدی رمپز
دسته بندی شده در:                                                                            

پاسخ دهید

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterCheck Our Feed