پرینتر سه بعدی دنا اولین رپرپ ایرانی است. این پرینتردر قالب یک پروژه اپن سورس، به طور کامل در ایران طراحی و تولید و پیاده سازی شده است.

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا، اولین پرینتر سه بعدی رپرپ ایرانی است که به صورت سخت افزار منبع باز ارائه شده است. این پرینتر سه بعدی با دقت حرکتی بسیار بالای ۱/۳۲۰mm (یک سیصد و بیستم میلیمتر) در محورهای x و y و قابلیت حرکت با دقت فوق العاده ۱/۱۶۰mm (یک صد و شصتم میلیمتر) در محورz ، دارای محفظه گرم و ایزولاسیون حرارتی بدنه، با بدنه ی بسیار مستحکم و بدون کوچکترین لرزش و خطا، هم اکنون در فروشگاه سایت رپرپ ایران به فروش می رسد.

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا

در طراحی منحصر بفرد این پرینتر سه بعدی که با همکاری جمعی از دانشجویان طراحی صنعتی دانشگاه تهران به انجام رسیده است، علاوه بر در نظر گرفتن آخرین دستاوردهای فنی در زمینه تولید پرینترهای سه بعدی FDM، به زیبایی پرینتر سه بعدی و جایگاه آن در فضای دفتری و خانگی و هماهنگی با طراحی داخلی و مبلمان معاصر توجه ویژه ای شده است. شاید بتوانیم پرینتر سه بعدی دنا را از این منظر اولین پرینتر سه بعدی اپن سورس بدانیم که با نگاه طراحی صنعتی و با در نظر گرفتن کارکرد استتیک و کارکرد سمبلیک در طراحی،  تا کنون در دنیای سخت افزارهای منبع باز عرضه شده است.

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا از سیستم حرکتی core-xy  بهره می برد و همین موضوع باعث افزایش دقت پرینت در دو محور افقی به اندازه دو برابر شده است. سیستم core-xy که به تازگی وارد ساز و کار حرکتی پرینترهای سه بعدی خانگی شده است، علاوه بر افزایش دقت و نرمی در حرکت، با کم کردن وزن محورهای متحرک، باعث کنترل بهتر و کاهش لرزش و خطا و همچنین کاهش وزن این پرینتر سه بعدی ایرانی شده است. با بهره گیری از یک بدنه مستحکم و بدون لرزش، این پرینتر قادر است به بالاترین سرعت و کیفیت پرینت در میان تمام پرینترهای سه بعدی FDM دست پیدا کند.

پرینتر سه بعدی دنا با سیستم پیشرفته حرکتی core-xy

پرینتر سه بعدی دنا – ساز و کار حرکتی core-xy

قابلیت پرینت سه بعدی بدون اتصال به کامپیوتر با استفاده از کارت حافظه SD،  محفظه هوای گرم (Heated Chamber)، اکسترودر Bowden فوق دقیق، دو سیستم روشنایی مجزا، قابلیت حمل و نقل آسان، قابلیت پرینت با تمام مواد مصرفی مرسوم،  قابلیت ارتقای نرم افزاری و سخت افزاری، طراحی کاملا پارامتریک و قابلیت افزایش ابعاد پرینت به صورت سفارشی، از دیگر امکانات شایان ذکر پرینتر سه بعدی دنا می باشد.

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا

به دلیل بهره مندی از سیستم الکترونیکی و نرم افزاری اپن سورس، همیشه قابلیت بروزرسانی و ارتقای نرم افزاری و الکترونیکی پرینتر سه بعدی دنا وجود دارد. همچنین با توجه به این که طراحی و ساخت پرینتر سه بعدی دنا توسط یک تیم ایرانی انجام گرفته است، و قسمت های اصلی ساختمان حرکتی این پرینتر توسط خود آن قابل پرینت و جایگزینی است، نگهداری و تعمیر و ارتقای مکانیکی پرینتر سه بعدی دنا نیز بسیار آسان است.

پرینتر سه بعدی دنا

پرینتر سه بعدی دنا

شما می توانید پرینتر سه بعدی دنا را از فروشگاه سایت رپرپ ایران تهیه فرمایید. همچنین تیم طراحی قصد دارد به زودی اطلاعات ساخت این پرینتر سه بعدی را در اینترنت در دسترس عموم قرار دهد.

پرینتر سه بعدی دنا

پاسخ دهید

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On LinkedinVisit Us On TwitterCheck Our Feed